Hoppa till sidans innehåll

Vilodag för eliten, Vincent tog Lidingöseger

18 MAJ 2015 10:54
Den 3:e tävlingsdagen på Dalatouren avgjordes i tuff Dalaterräng utför Bjursås. Elitlöparna hade vilodag från Swedish Leauge, men för övriga var det fullt tävlande. Bästa Lidingölöpare blev Vincent Widlund med seger i U2.
  • Skapad: 18 MAJ 2015 10:54

 

 

 

 

1 Vincent Widlund U2 18:52   8:34
2 Charlotta Damberg Öppen motion 1 36:40 +1:39 16:40
2 Måns Tistad H18 33:43 +1:18 9:42
3 Daniel Wendelius Öppen motion 3 26:00 +2:20 8:27
3 Hans Tarandi H55 26:32 +1:25 7:58
6 Pär Lilja H40 30:35 +4:17 7:41
6 Linus Kajsajuntti H21 36:12 +4:16 8:05
8 Magdalena Carlstein D35 33:00 +4:59 9:55
10 Mia Lilja D45 29:15 +2:40 9:35
10 Mårten Boström M21E/H21E 39:42 +3:43 7:49
10 Mattias Johansson H21 38:12 +6:16 8:32
10 Mattias Perneby M18E/H18E 31:37 +3:46 8:06
12 Jonatan Graversen H14 25:57 +6:29 8:06
13 Ida Wikström Öppen motion 7 25:56 +5:41 8:30
14 Evelyn Wendelius W18E/D18E 37:23 +10:10 11:19
16 Emma Dahlstedt W21E/D21E 46:52 +8:54 10:24
17 Lisa Thunell D12 24:14 +6:11 10:05
19 Maja Lilja D10 17:18 +6:15 9:13
20 Sixten Hillerhag M18E/H18E 34:43 +6:52 8:54
22 Lukas Werner H14 28:36 +9:08 8:56
23 Ebba Ganslandt D16 37:27 +7:08 11:26
25 Mattias Carlstein H40 34:51 +8:33 8:46
25 Sofia Törnqvist W21E/D21E 52:45 +14:47 11:43
30 Jeanette Jarlemark Öppen motion 3 45:48 +22:08 14:53
33 Anna Karlqvist D40 54:53 +27:02 16:30
36 Elin Jarlemark D16 41:46 +11:27 12:45
37 Christina Perneby D50 43:20 +17:25 15:12
38 Agnes Damberg D12 29:25 +11:22 12:15
40 Oliver Klingefjord M18E/H18E 46:06 +18:15 11:49
40 Klara Graversen D12 29:29 +11:26 12:17
45 Carina Widlund D40 1:10:44 +42:53 21:16
48 Petter Boding H16 40:54 +17:44 12:18
49 Signe Hillerhag D12 31:35 +13:32 13:09
49 Mia Hillerhag D50 53:54 +27:59 18:54
56 Helene Swartz Öppen motion 3 1:04:42 +41:02 21:02
59 Nina Karlsson D45 46:25 +19:50 15:13
59 Jonathan Blomlöf H12 48:04 +30:47 17:38
63 Anders Widlund H14 44:19 +24:51 13:50
66 Ludvig Jarlemark H14 45:57 +26:29 14:21
67 Amelie Rajan D14 1:05:05 +40:43 21:41
68 Helena Ganslandt Öppen motion 5 1:16:21 +44:11 23:51
74 Simon Lilja H14 49:02 +29:34 15:19
75 Per Damberg H45 44:07 +16:44 11:27
76 Jari Pöyhönen Öppen motion 8 54:49 +23:13 12:10
76 Mattias Ganslandt H45 44:31 +17:08 11:33
99 Rune Graversen H45 52:57 +25:34 13:45
109 Torbjörn Jarlemark H45 1:00:42 +33:19 15:45
110 Henrik Boding Öppen motion 8 1:17:52 +46:16 17:18

 

 

Skribent: Robert Larsson
E-post: This is a mailto link

VÅRA SOCIALA MEDIER:



STOLT ARRANGÖR AV:

lidingoloppet-logo.svg

SAMARBETSPARTNERS:

noname logo med platta

Postadress:
IFK Lidingö SOK - Orientering
PDF-fakturor: This is a mailto link, Vasavägen 82
18141 Lidingö

Besöksadress:
Vasavägen 82
18141 Lidingö

Kontakt:
Tel: 0730203462
E-post: This is a mailto link

Se all info